Vahvistetut arvostelut

Nopea + ilmainen toimitus

Kaikissa yli 50 € tilauksissa

Suomen alhaisimmat hinnat

Olemme valtuutettuja jakelijoita

Tempest 2 - Jäähdytysyksikkö (Low)

8 €

SKU
SKU5053

Vetoputken sisällä on titaaninen jäähdytysspiraali, ja Tempest 2:een sitä on saatavana kolmessa pituudessa. Low-yksikkö on lyhin: se jäähdyttää vähiten, mutta antaa avoimimman ja vapaimmin virtaavan vedon, johon vaporisaattori pystyy.

Siksi tämä jäähdytysyksikkö sopii luontevasti vesipiipun pariksi. Lasi hoitaa jäähdytyksen, joten lyhyt spiraali pysyy poissa tieltä ja antaa höyryn virrata vapaasti. Ilman vesipiippua käytettynä se antaa lämpimämmät ja makupainotteisemmat vedot kuin vakiona asennettu Jäähdytysyksikkö (Medium).

Kaikki kolme pituutta sopivat samaan varteen, ja vaihto vie vain sekunteja: kierrä yksi spiraali irti ja toinen paikalleen. Useimmat omistajat käyttävät lasin kanssa Low-yksikköä ja ilman vesipiippua Medium-yksikköä tai Jäähdytysyksikkö (Low) -mallia, ja pitävät molemmat käden ulottuvilla.

Tarkoitettu käytettäväksi seuraavien kanssa: Tempest 2.

Tempest 2 - Cooling Unit (Low)

Saatat myös pitää



Näytämme vain aitoja arvosteluja varmistetuilta ostajilta. Arvostelupyynnöt lähetetään sähköpostitse oston jälkeen. Katso lisätiedot saat arvostelukäytännöstämme.