Vahvistetut arvostelut

Nopea + ilmainen toimitus

Kaikissa yli 50 € tilauksissa

Suomen alhaisimmat hinnat

Olemme valtuutettuja jakelijoita

Ampace JP30 - 3000 mAh 18650 -akku

15 €

SKU
SKU228

Ampace JP30 on 3000 mAh:n 18650-akku. Se sopii kaikkiin vaporisaattoreihin, jotka käyttävät vakiokokoista 18650-akkua. Yhdellä latauksella käyttöaika vastaa suunnilleen sitä, minkä useimpien 18650-vaporisaattoreiden mukana tulevat akut antavat.

Vara-akun ansiosta voit vaihtaa tyhjentyneen akun tilalle täyteen ladatun ja jatkaa höyrystämistä. Tyhjä akku latautuu sillä aikaa erikseen. Jos käytät laitetta paljon, pidä mukana kahta tai kolmea vara-akkua - silloin akun kesto ei ole enää huolenaihe.

Kun lataat akun vaporisaattorin ulkopuolella, itse laite pysyy käyttövalmiina. Xtar X2 - Akkulaturi lataa kaksi kennoa kerralla, ja sen näyttö kertoo tarkalleen, milloin kumpikin on valmis. Pidä ladattu vara-akku laturin toisessa paikassa, niin sinulla on aina täysi akku valmiina.

Akkuturvallisuus

Litiumionikennot ovat turvallisia oikein käsiteltyinä. Näillä kolmella tavalla pidät ne turvallisina:

  • Tarkista akku ennen käyttöä - älä koskaan käytä tai lataa akkua, jonka kuoressa tai eristerenkaassa on viiltoja, lommoja tai muita vaurioita.
  • Aseta akku paikalleen litteä miinuspää edellä jousiliitintä vasten - älä koskaan pakota sitä väkisin.
  • Kuljeta vara-akkuja kotelossa - älä koskaan irrallaan taskussa avainten tai kolikoiden seassa.

Kattavat ohjeet löydät akkuturvallisuusoppaastamme (PDF).

Tarkoitettu käytettäväksi seuraavien kanssa: Angus Enhanced, Arizer ArGo, Flowermate V5 Nano, Ispire - The Wand (induktiokuumennin), Tinymight 2, XMax V3 Pro, XMax V4 Pro ja XVape Fog Pro.

Ampace JP30 - 3000 mAh 18650 Battery

Saatat myös pitää



Näytämme vain aitoja arvosteluja varmistetuilta ostajilta. Arvostelupyynnöt lähetetään sähköpostitse oston jälkeen. Katso lisätiedot saat arvostelukäytännöstämme.